Cera tłusta – charakterystyka i codzienna pielęgnacja. Jak dbać o cerę tłustą

Błyszcząca się skóra, zaskórniki i wypryski, rozszerzone pory oraz szybko rolujący się makijaż – z tymi problemami na co dzień zmagają się osoby, które mają tłustą cerę. Pielęgnacja takiej skóry to prawdziwe wyzwanie. Trzeba dobrze poznać jej potrzeby, aby móc dobrać odpowiednie produkty kosmetyczne. Dowiedz się więcej na temat tłustej cery i sprawdź, jak o nią dbać.
Czytaj więcej

Cera tłusta i mieszana – jak prawidłowo pielęgnować?

Cera tłusta i mieszana – pielęgnacja tych dwóch typów skóry twarzy jest bardzo do siebie podobna. Oba rodzaje są niezwykle wymagające i należy podchodzić do ich pielęgnacji w przemyślany sposób. Jak dbać o cerę tłustą i mieszaną, by zagwarantować jej zdrowie i młody wygląd?

Czytaj więcej

Jak ograniczyć nadmierne wydzielanie sebum?

Ważne spotkanie, kolacja u znajomych, wystąpienie publiczne, a Ty myślisz tylko o tym, jak ukryć świecącą się twarz? Z problemem nadmiernego wydzielania sebum boryka się wiele kobiet w różnym wieku, nie tylko nastolatki. Podejdź więc do sprawy „dorośle” – nie staraj się za wszelką cenę usunąć objawów, ale skup się na przyczynach i konsekwentnie dbaj o kondycję swojej skóry u podstaw. Czytaj więcej