Serum czy krem do twarzy
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.

– Używasz zwykłego kremu? Ja już dawno przerzuciłam się na odżywcze serum. Wiesz, w naszym wieku trzeba sięgać po silniejsze środki…

Ile prawdy jest w powszechnym przekonaniu, że serum może zastąpić tradycyjny krem do twarzy? Jak umiejętnie stosować pielęgnacyjne produkty, by w pełni wykorzystać ich dobroczynny potencjał? Sprawdź, czym różni się serum od typowego kremu i dowiedz się, które rozwiązanie będzie najlepsze dla Twojej skóry.

Serum czy krem – co będzie lepsze dla Twojej skóry?

Spoglądasz w lustro i z przerażeniem stwierdzasz, że na Twojej twarzy pojawiła się kolejna, paskudna zmarszczka. Szybka decyzja – trzeba się bronić. Pora wytoczyć ciężkie działa i zamienić krem na skoncentrowane serum. Czy aby na pewno? Czy rzeczywiście w pewnym momencie tradycyjny krem staje się bezsilny wobec postępujących objawów starzenia i jego miejsce powinno zająć przeciwzmarszczkowe serum? Uważaj, to nie takie proste!

Serum czy krem – oto jest pytanie

Przede wszystkim warto zastanowić się, czym tak naprawdę różnią się dostępne na rynku produkty. Oczywiście, pierwsze różnice możesz zauważyć już spoglądając na sklepową półkę. Kremy do twarzy dostępne są zazwyczaj w plastikowych lub szklanych słoiczkach albo higienicznych opakowaniach typy airless (jeśli zależy Ci na wygodzie i bezpieczeństwie codziennej pielęgnacji, koniecznie zwróć na nie uwagę!). Forma opakowania serów dostosowana jest do ich specyficznej konsystencji – zwykle są to dość gęste olejki lub emulsje, dlatego sera najczęściej sprzedawane są w buteleczkach.

Najistotniejszą różnicą między kremem a serum do twarzy jest jednak ich skład. To on decyduje o funkcjonalności preparatów i warunkuje zasady ich stosowania.

Czy serum zastępuje krem?

Odpowiedź jest prosta: NIE. Spokojnie, fakt, że serum nie zastąpi Twojej skórze klasycznego kremu, nie oznacza, że reklamy, wychwalające skuteczność rewolucyjnych produktów próbują wprowadzić Cię w błąd. W większości z nich możesz usłyszeć o skoncentrowanym działaniu preparatów, przeznaczonych do specjalistycznej pielęgnacji skóry. I to prawda. Serum, w porównaniu z tradycyjnymi produktami, charakteryzuje się zwiększoną zawartością substancji czynnych, które skupiają się na konkretnym problemie skóry (np. serum nawilżające do cery suchej, liftingujące do cery dojrzałej czy normalizujące – do cery tłustej i mieszanej). Płynna forma preparatu pozwala lepiej przenikać im do głębokich warstw skóry, przez co działają szybciej i efektywniej. Często sera wykorzystuje się podczas specjalistycznych zabiegów, które dodatkowo stymulują aktywność dobroczynnych składników. Nie są to jednak produkty zapewniające kompleksową pielęgnację skóry.

Serum a krem

Codzienną dawkę nawilżenia oraz właściwą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi zapewnią Ci tylko tradycyjne, sprawdzone kremy. Właściwie dobrany produkt dostarcza skórze niezbędnych składników odżywczych i wspiera naturalne procesy regeneracji. Pamiętaj o stosowaniu osobno preparatów do pielęgnacji na dzień i na noc z serii przeznaczonych dla Twojego typu skóry.

Już w młodym wieku warto wybierać produkty o dodatkowych właściwościach opóźniających procesy starzenia, takie jak Przeciwzmarszczkowy krem na dzień Eva DERMO dla cery suchej i wrażliwej. Dzięki zawartości kwasu hialuronowego i mocznika, krem dogłębnie nawilża i chroni skórę przed utratą wody oraz szkodliwym wpływem środowiska. Jego działanie doskonale uzupełnia Przeciwzmarszczkowo-odżywczy krem-maska na noc, wzbogacony zawartością lanoliny i miodu pszczelego. Wśród naszych produktów znajdziesz również serie przeznaczone dla cery naczynkowej (Eva DERMO RED OFF) oraz tłustej i mieszanej (Eva DERMO SEB OFF). Wybierz zestaw idealny dla Twojej skóry i zapewnij jej solidne podstawy codziennej pielęgnacji!


Kiedy stosować serum do twarzy?

Skoro serum nie można stosować zamiast kremu, to jak i kiedy korzystać z jego wyjątkowych właściwości? Trudno określić, w jakim wieku warto sięgnąć po skoncentrowane działanie serum. Zależy to przede wszystkim od aktualnego stanu skóry oraz działających na nią czynników zewnętrznych. Jeśli np. często zdarza Ci się odwiedzać solarium, może się okazać, że już w wieku dwudziestu kilku lat powinnaś zdecydować się na specjalistyczne wsparcie.

W zależności od typu produktu, serum możesz stosować jako uzupełnienie regularnej pielęgnacji lub jako doraźną, ograniczoną w czasie kurację. Niewielką ilość emulsji nakładaj na oczyszczoną skórę twarzy PRZED aplikacją kremu, by składniki aktywne mogły bez przeszkód przeniknąć przez zewnętrzne warstwy skóry. W podobny sposób możesz stosować na co dzień Serum tonizujące Eva DERMO, którego formuła różni się od wspominanych wcześniej preparatów. To unikalny produkt, który łączy w sobie właściwości serum oraz toniku, dzięki czemu dogłębnie nawilża skórę, a jednocześnie przywraca jej naturalny odczyn.

Szukasz skutecznego sposobu na walkę z niedoskonałościami skóry? Serum do twarzy to potężna broń, ale chcąc zachować piękną i zdrową cerę, nie możesz zapominać o pielęgnacyjnych podstawach – krem na noc i na dzień to absolutne „must have”!