krem na noc

Zastanawiasz się, czym właściwie różnią się kremy do pielęgnacji na dzień i na noc? Czy Twoja cera wieczorem rzeczywiście potrzebuje innego traktowania, niż rano? Sprawdź, jakie właściwości powinien posiadać skuteczny krem na noc i dowiedz się, jaki preparat najlepiej zadba o Twoją skórę w czasie nocnego odpoczynku.

Czy warto stosować krem na noc?

By odpowiedzieć sobie na pytanie, czy używać kremu na noc i czy wieczorne rytuały pielęgnacyjne powinny różnić się od tych porannych, wystarczy zastanowić się nad funkcjonowaniem naszej skóry w ciągu doby. W dzień skóra narażona jest na działanie szeregu szkodliwych czynników zewnętrznych. Słońce, zanieczyszczone powietrze, zmienne temperatury czy wiatr – to wszystko zagraża zdrowiu naszej cery, a w konsekwencji przyczynia się do powstawania niedoskonałości i przyspiesza procesy starzenia. Właśnie dlatego głównym zadaniem porannej pielęgnacji powinna być odpowiednio dopasowana OCHRONA.
Nocą zaś, kiedy odpoczywamy, a nasza skóra regeneruje się, stawiamy na ODŻYWIANIE.

Regeneracja skóry podczas snu, czyli o tym, co się dzieje ze skórą, kiedy śpimy

W nocy, gdy nasze ciało odpoczywa i nie jest narażone na ataki z zewnątrz, cera nie potrzebuje ochronnego wsparcia. Dodatkowo, choć może Cię to zdziwić, skóra nocą nie odpoczywa jak Ty lub jak reszta ciała. Kiedy Ty śpisz, Twoja skóra ciężko pracuje, regenerując się intensywnie.

Wszystko startuje już wieczorem, kiedy zaczynają się rozluźniać wiązania komórkowe skóry. Dzięki temu zwiększa jej przepuszczalność, co pozwala składnikom odżywczym łatwiej przenikać w głębsze warstwy naskórka. Około północy proces regeneracji jeszcze bardziej przyspiesza, wtedy w Twoim organizmie działają hormony sprzyjające odbudowie, a komórki dzielą się szybciej niż w ciągu dnia. Naprawiają się uszkodzenia, które powstały w ciągu dnia.

Noc to także dla skóry czas oczyszczenia. Kiedy Ty smacznie śpisz, Twoja skóra pozbywa się zanieczyszczeń i toksyn, które zgromadziły się w niej za dnia.

Właśnie teraz Twoja skóra oddycha głęboko, jest dobrze ukrwiona, elastyczna i przyjmuje składniki odżywcze z kosmetyków.
Bliżej poranka, procesy zwalniają, by zmniejszyć przepuszczalność naskórka, a wzmocnić ochronę na czynniki zagrażające skórze w ciągu dnia.
Czy kiedy wiesz to wszystko, czujesz już, jak ważny jest dobry, odżywczy krem na noc? Ba! Sam krem nie wystarczy, warto zadbać o odpowiednie rytuały wieczorne.

Dobry krem na noc — czyli jaki i co powinien zawierać

Znając potrzeby i procesy zachodzące w ciągu doby w naszej skórze, dużo łatwiej nam zrozumieć jej potrzeby i dobrać odpowiedni kosmetyk do pielęgnacji.
Ochronny krem na dzień, nałożony przed snem, gdy skóra nie musi walczyć ze szkodliwym promieniowaniem UV czy chłodnym wiatrem, może okazać się dla niej dodatkowym obciążeniem. Czym zatem powinien charakteryzować się dobry krem do twarzy na noc? Biorąc pod uwagę jego główne zadanie, powinien być przede wszystkim bogaty w składniki odżywcze i łagodzące, jednocześnie będąc całkowicie bezpiecznym dla skóry – w końcu po całym dniu kontaktu z różnego rodzaju intruzami, z pewnością nie należy jej narażać na kolejne wyzwania. Szukając kremu idealnego, warto więc sięgać po linie dermokosmetyków, takich jak przeznaczone do skóry wrażliwej produkty Eva DERMO z innowacyjnym połączeniem kwasu hialuronowego i mocznika.

Jaki krem na noc wybrać?

Krem na noc – podobnie jak wszystkie kosmetyki w Twojej łazience – powinien być starannie dopasowany do typu Twojej skóry.
Pamiętaj, że Twój krem na noc ma wspomagać regenerację skóry. Musi być bogatszy w składniki aktywne niż kosmetyk stosowany na dzień. Może to wiązać się z nieco cięższą konsystencją, ale spokojnie, przecież nie będziesz nań nakładać makijażu. Czy zatem krem na dzień i na noc to zupełnie odrębne od siebie byty? I tak, i nie — nie warto smarować twarzy kremem na dzień na noc i tego pewnie już się domyślasz z poprzednich akapitów. Warto za to używać kremów, które są tej samej marki lub – jeszcze lepiej – tej samej linii (o tym, dlaczego pisaliśmy tu: https://www.pollenaewa.com.pl/blog/dlaczego-warto-stosowac-kosmetyki-z-jednej-serii/)

Rodzaje kremów do twarzy na noc — jak dobrać krem w zależności od cery

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, krem na noc dobieramy myśląc przede wszystkim o potrzebach i problemach naszej cery. Innej pielęgnacji potrzebuje skóra sucha i wrażliwa, innej tłusta lub mieszana — to pewnie oczywiste.

Krem na noc do cery suchej i wrażliwej

W przypadku cery suchej i wrażliwej warto stosować preparaty o nieco gęstszej konsystencji, takie jak Przeciwzmarszczkowy krem-maska na noc Eva DERMO. Produkt wzbogacony jest składnikami delikatnie natłuszczającymi, m.in. lanoliną i woskiem pszczelim, które dodatkowo wspierają regenerację naskórka.

Krem na noc dla cery naczynkowej

Nocnym ratunkiem dla cery naczynkowej są natomiast kremy wzmacniające ścianki naczyń krwionośnych. Substancje aktywne, które zapewniają taki efekt, to m.in. trokserutyna czy ekstrakt z kasztanowca. Znajdziesz je w Przeciwzmarszczkowym kremie-masce na noc Eva DERMO RED OFF, który jednocześnie stanowi doskonałe wsparcie w walce z oznakami starzenia.

Krem na noc do cery tłustej i mieszanej

Jeśli zaś zmagasz się z problemami cery tłustej lub mieszanej, sięgnij po Przeciwzmarszczkowo-normalizujący krem na noc Eva DERMO SEB OFF. Preparat zawiera biotechnologiczny składnik z mikroorganizmów morskich, który reguluje pracę gruczołów łojowych, a w połączeniu z pozostałymi składnikami produktu doskonale odświeża. Rano Twoja skóra będzie wyglądała świeżo, a pory będą mniej widoczne. Kosmetyk sprawdzi się również jako krem na noc do cery trądzikowej.

Drugim bardzo ważnym kryterium wyboru kremu do twarzy na noc jest wiek. Inne potrzeby ma skóra dwudziestolatki, inne czterdziestolatki.
Jaki zatem będzie najlepszy krem na noc w zależności od wieku?

Krem na noc dla 30-latki

Około 25. roku życia procesy odnowy skóry zwalniają, dlatego krem przeciwzmarszczkowy to must have w kosmetyczne 30-latki.
Twój krem na noc, poza dopasowaniem do rodzaju cery, powinien optymalnie nawilżać, wspierać regenerację, ujędrniać i przeciwdziałać pierwszym oznakom starzenia. Jeśli już teraz zadbasz o kondycję swojej cery, o jej odbudowę nocą, będziesz się cieszyć jej pięknym i zdrowym wyglądem jeszcze długo.

Krem na noc dla 40-latki

Po 40. roku życia skóra traci jędrność, staje się coraz bardziej cienka, mniej elastyczna, a owal twarzy zmienia się. Pojawiają się na cerze przebarwienia, częściej bywa przesuszona i może wyglądać na zmęczoną.
Teraz Twój krem na noc powinien być częścią rutyny przeciwstarzeniowej.
Skóra potrzebuje intensywnego nawilżenia i odżywienia. Sięgnij po kosmetyki, które mają w swoim składzie takie substancje jak: retinol, kwas hialuronowy i witamina C.
Nawilżający krem na noc z retinolem to absolutny nr 1 wśród kosmetyków przeciwzmarszczkowych. W czasie, kiedy Ty będziesz słodko spała, retinol łatwo przeniknie do głębszych warstw, pobudzając do działania komórki odnowy.
Wygładzi zmarszczki, wspomoże poprawę owalu twarzy, zwiększy napięcie, ujędrni i uelastyczni skórę, zmniejszy widoczność porów, ureguluje produkcje sebum.
Pamiętaj jednak, efekty są zależne od wielu czynników i przy dłuższym, regularnym stosowaniu kremu z retinolem na noc.

Krem na noc dla 50-latki 

Krem na noc dla kobiety po 50. roku życia powinien być bogaty w składniki aktywne. Nie tylko ujędrniać, uelastyczniać, napinać, ale przede wszystkim porządnie nawilżać i natłuszczać, aby zmniejszyć często towarzyszące skórze suchej poczucie ściągnięcia. 

W przeciwzmarszczkowym kremie na noc dla cery dojrzałej nie może zabraknąć wspomnianych już: retinolu, kwasu hialuronowego i witaminy C. Warto też, aby krem zawierał również peptydy.

  • Kwas hialuronowy poprawia elastyczność i sprężystość, magazynuje również w skórze wodę, poprawiając jej nawilżenie, wspierając tym samym wypełnienie zmarszczek. 
  • Witamina C jako naturalny przeciwutleniacz spowalnia procesy starzenia, chroniąc skórę przed wolnymi rodnikami. Wyrównuje również koloryt skóry, niwelując przebarwienia. Dodatkowo wzmacnia naczynia krwionośne. 
  • Peptydy — przyspieszają procesy naprawcze, stymulują procesy produkcji elastyny i kolagenu. Poprawiając jędrność skóry i wygładzają zmarszczki. 

Czy istnieje uniwersalny krem na noc?

Krem do twarzy na noc jest jednym z najważniejszych w kobiecej kosmetyczce, powinien być dobrany wg indywidualnych potrzeb skóry i wieku. 

Jeśli jednak Twoja skóra nie ma specjalnych wymagań, możesz stosować kosmetyk bardziej uniwersalny, przeznaczony dla kilku typów skóry.
Możesz również wybrać kosmetyk uniwersalny — krem na dzień i na noc. To rozwiązanie może się okazać również nieco tańsze niż różne kosmetyki na dzień i noc.

Sięgaj jednak po kosmetyki bogate w składniki aktywne i reaguj na każdą zmianę stanu cery.

Co poza kremem na noc

Wiesz już na pewno, że nie ma kosmetyków idealnych dla wszystkich lub że sam krem cudów nie zdziała? 

Tak jest z kremem na noc. Nawet najlepszy krem na noc nie zagwarantuje świeżego i promiennego wyglądu cery, jeśli regularnie nie wysypiasz się i nie pijesz odpowiedniej ilości wody. Ważna jest również dieta.
Jeśli jednak chcesz wspomóc działanie kremu, miej na podorędziu maseczkę, olejek i serum. 

Pamiętaj o doborze kosmetyków odpowiednich do rodzaju cery. Jeśli zdecydujesz się na użycie olejków lub serów, nakładaj je przed użyciem kremu.

Myśląc o maseczce, zwykle pojawia się kosmetyk, który nakładamy na twarz i po określonym czasie ściągamy z twarzy, jednak dziś możesz postawić również na krem-maskę. Twoja skóra na pewno podziękuje za intensywne odżywianie, jakie zapewnia krem-maska. Znajdziesz takie także w naszej ofercie.

Zapytasz pewnie teraz, czy warto stosować krem pod oczy na noc? Skóra wokół oczu jest szczególnie delikatna i wrażliwa, warto zadbać o jej nawilżenie i dobrą kondycję dopasowanym kosmetykiem. Jeśli jednak nie masz takiego, to spokojnie możesz w skórę dookoła oczu wklepać delikatnie trochę serum i kremu do twarzy na noc. 

Kiedy nakładać krem na noc?

Choć odpowiedź może wydawać się oczywista, dla wielu z nas taka nie jest. Podczas wieczornej toalety ogromne znaczenie ma kolejność stosowanych kosmetyków. Pierwszym etapem jest staranne oczyszczenie twarzy z pozostałości makijażu i codziennych zanieczyszczeń. Kolejny, bardzo ważny krok to tonizowanie. Możesz je pominąć tylko w przypadku, gdy do demakijażu używasz płynu lub żelu micelarnego, który jednocześnie przywraca skórze naturalne pH i przygotowuje ją na przyjęcie dobroczynnych składników kremu.

Nasza skóra, podobnie jak my same, funkcjonuje w dobowym cyklu, podzielonym na określone fazy. Zróżnicowanie pielęgnacji w ciągu dnia i w nocy, wynika z troski o dostarczanie jej tego, czego najbardziej potrzebuje, by skutecznie stawiać czoła codziennym wyzwaniom. Dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom możesz jej skutecznie pomóc w nocnej regeneracji i każdego ranka z radością witać w lustrze swoje promienne odbicie!