Dermokosmetyki w codziennej pielegnacji skóry

Rozszerzone naczynka krwionośne, zaczerwienienia, zmiany trądzikowe – to sygnał, że Twoja skóra wymaga wyjątkowej troski. Odpowiedzią na dolegliwości cery wrażliwej oraz popularne problemy skórne są specjalistyczne linie produktów, łączących cechy tradycyjnych kosmetyków i preparatów aptecznych. Poznaj właściwości dermokosmetyków i dowiedz się, jak wykorzystać je w codziennej pielęgnacji skóry.

Dermokosmetyki – w trosce o zdrowie Twojej skóry


Zła dieta, stres, zaburzenia hormonalne – to tylko niektóre z czynników, które negatywnie wpływają na stan naszej skóry i przyczyniają się do rozwoju niepożądanych zmian. Choć podstawą troski o zdrowy wygląd cery jest właściwa profilaktyka – racjonalne odżywianie, dbałość o dobry sen czy regularne kontrole lekarskie – równie ważna jest świadoma, codzienna pielęgnacja. Często, poprzez stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, dodatkowo obciążamy skórę, atakując ją ostrymi, drażniącymi substancjami. Chcąc być pewnym, że domowe zabiegi pielęgnacyjne będą wsparciem, a nie zagrożeniem dla skóry, warto wybierać profesjonalne produkty o bezpiecznym składzie. Należą do nich m.in. polskie dermokosmetyki, tworzone przy współpracy dermatologów i kosmetologów.

Co to są dermokosmetyki?


Współczesna nauka odkrywa przed nami kolejne tajemnice, związane z budową i funkcjonowaniem skóry. Znamy szczegóły procesu starzenia, wiemy skąd bierze się wiele dolegliwości skórnych etc. Wraz z rozwojem wiedzy wzrasta świadomość konsumentów oraz zapotrzebowanie na tworzenie precyzyjnie i skutecznie działających preparatów, takich jak polskie dermokosmetyki. Zawierają one substancje czynne, skierowane na konkretne problemy skóry, są delikatne i hipoalergiczne. Zazwyczaj linie dermo przeznaczone są do konkretnych typów cery, zwłaszcza tych problemowych (np. cera naczynkowa, cera tłusta lub wrażliwa). Są bogate w aktywne związki organiczne oraz skoncentrowane wyciągi roślinne, które nie zagrażając równowadze skóry, pomagają jej w walce z niedoskonałościami i wspierają jej regenerację.

W składzie kosmetyków Eva DERMO znajdują się m.in. ekstrakt z mięty meksykańskiej, który pomaga redukować zaczerwienienia i działa przeciwzapalnie (Eva DREMO RED OFF), biotechnologiczny składnik aktywny, otrzymywany z niebieskich glonów, który zmniejsza wydzielanie sebum (Eva DERMO SEB OFF) czy bogaty w antyoksydanty olej z rokitnika (Eva DERMO). Wszystkie serie wzbogacone są także innowacyjnym połączeniem kwasu hialuronowego i mocznika, które dbając o optymalny poziom nawilżenia skóry, opóźniają procesy starzenia.


Dermokosmetyki a kosmetyki – czym się różnią?


Tym, co wyróżnia dermokosmetyki na tle innych, dostępnych na rynku produktów, jest przede wszystkim zwiększona zawartość substancji aktywnych oraz bezpieczny, przebadany przez specjalistów skład. Polskie dermokosmetyki spełniają wygórowane wymagania medyczne i skutecznie pielęgnują skórę z różnego rodzaju problemami – od podwyższonej wrażliwości na czynniki zewnętrzne, przez zmiany trądzikowe, po pękające naczynka. Ponieważ na sklepowe półki trafia coraz więcej preparatów dermo, podczas zakupów warto zwrócić uwagę na atesty i rekomendacje, którymi nie zawsze mogą pochwalić się producenci tradycyjnych kosmetyków. Jednym z największych w Polsce ośrodków, zajmujących się wydawaniem opinii na temat skuteczności działania kosmetyków, jest Specjalistyczne Laboratorium Badawcze Ita-Test, którego pozytywną opinię uzyskały wszystkie produkty Eva DERMO.

Dodatkowym znakiem rozpoznawczym polskich dermokosmetyków, który może Ci ułatwić zakupowe poszukiwania są ich charakterystyczne, minimalistyczne opakowania. Jeśli szukasz profesjonalnych produktów zapomnij o kolorowych, bogato zdobionych pudełkach i szukaj prostych, niemal aptecznych etykiet. Zwróć uwagę nie tylko na kolorystykę, ale i typ opakowania. Kremy Eva DERMO dostępne są w higienicznych pojemniczkach typu airless. Wbrew pozorom, umieszczona w nich pompka to nie tylko praktyczny gadżet, ale również zabezpieczenie przed utlenianiem się składników aktywnych oraz ochrona przed zarazkami, które mogą dostawać się do tradycyjnych, odkręcanych słoiczków.

Dermokosmetyki do twarzy – jak je stosować?


Jeśli na Twojej skórze często pojawiają się niedoskonałości, z pewnością wiesz, jak wrażliwa jest ona na czynniki zewnętrzne, złą dietę, niewłaściwą pielęgnację i wszelkie drażniące produkty. By zapewnić jej właściwe wsparcie, wybieraj hipoalergiczne kosmetyki przeznaczone specjalnie do Twojego typu skóry. Ponieważ jego diagnoza oraz dobór odpowiednich produktów kosmetycznych stanowią klucz do właściwej pielęgnacji, w razie wątpliwości skorzystaj z profesjonalnej rady dermatologa lub kosmetyczki. Właściwie dobrane dermokosmetyki do twarzy, stosowane na każdym z etapów codziennej pielęgnacji, dostarczą skórze składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania i zadbają o jej piękny, zdrowy wygląd.

Dermokosmetyki na trądzik różowaty


Trądzik różowaty to schorzenie coraz częstsze, które jest trudne do opanowania zwykłymi kosmetykami. Jednakże stosując prawidłowo dobrane preparaty, najlepiej wskazane przez dermatologa, np. dermokosmetyki do skóry naczynkowej lub wzbogacając codzienną pielęgnację o produkty bogate w odpowiednie składniki odżywcze, możemy skutecznie zredukować objawy trądziku różowatego.

Trądzik różowaty to choroba przewlekła na tle genetycznym, która ujawnia się z wiekiem, najczęściej u dojrzałych kobiet. Przejawia się grudkowymi i krostkowymi zmianami pojawiającymi się na twarzy, których podłożem najczęściej jest łojotok, ale także reakcje alergiczne czy zaburzenia naczynioruchowe. Innymi jednostkami chorobowymi, które mogą wpływać na powstawanie trądziku różowatego są schorzenia związane z żołądkiem lub nadciśnienie.

Stosowanie miejscowo odpowiednich preparatów pozwoli złagodzić objawy. Warto wówczas sięgnąć w tym celu po dermokosmetyki do cery z trądzikiem różowatym. Seria Eva DERMO RED OFF to linia specjalistycznych produktów, która składa się z kremu na dzień i kremu na noc – oba wzbogacone o właściwości przeciwzmarszczkowe, pianki myjącej i kojącego toniku. Zestaw dermokosmetyków jest bogaty w naturalne ekstrakty: ten z kasztanowca wpływa na elastyczność naczyń krwionośnych, co pomaga zniwelować zaburzenia naczynioruchowe.

Dermokosmetyki do cery tłustej i mieszanej


Z cerą tłustą mamy do czynienia wówczas, kiedy skóra nadprodukuje sebum, czyli łój skórny. Jego zadaniem jest ochrona skóry przed drobnoustrojami, jednak w nadmiarze jest on szkodliwy, ponieważ zatyka pory, prowadząc do powstawania zaskórników. Cera przetłuszcza się pod wpływem różnych czynników: problemów hormonalnych, obciążenia genetycznego, złej diety czy niewłaściwej pielęgnacji. Dermokosmetyki do cery tłustej nie powinny zawierać alkoholu, ponieważ będą wówczas nadmiernie wysuszać skórę, co wbrew pozorom może przynieść efekt odwroty od zamierzonego. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku cery mieszanej, którą charakteryzuje strefa T – jedynie okolice czoła, nosa, a niekiedy również brody określić można jako cerę tłustą. Takie rozłożenie stref na twarzy wymaga szczególnej pielęgnacji, którą zapewniają wysokiej jakości dermokosmetyki.

W trosce o osoby borykające się z cerą problematyczną powstała seria produktów Eva DERMO SEB OFF, które doskonale radzą sobie z nadmiarem sebum. Składniki aktywne pozyskiwane z arktycznych mikroorganizmów morskich zmniejszają pory i normalizują wydzielanie sebum. Dodatek kwasu hialuronowego w kremach z tej serii pomaga też nawilżyć suche strefy skóry mieszanej i uniemożliwia niekontrolowane przesuszenie cery tłustej.

Dermokosmetyki do twarzy przeznaczone są jednak nie tylko dla osób z problemami skórnymi. Jak podkreślają specjaliści – kluczem do skutecznej pielęgnacji skóry jest przede wszystkim profilaktyka. Dlatego nawet jeśli cieszysz się zdrową, gładką skórą, warto już teraz zadbać o nią, wybierając bezpieczne, hipoalergiczne, a przede wszystkim, skuteczne produkty.