Historia

POLLENA-EWA to firma z 93-letnią tradycją i ogromnym doświadczeniem w produkcji kosmetyków.
Przedsiębiorstwo zostało założone w 1919 roku przez dwóch łódzkich przedsiębiorców Hugo Guttel'a i Józefa Wójtowicza, jako fabryka Mydła i Kosmetyków "Hugo Guttel" z siedzibą w Łodzi i rozpoczęło swoją działalność od produkcji mydeł i wód kolońskich.
Fabryka, mieszcząca się w jednopiętrowym budynku bez podstawowej infrastruktury - wody i gazu, była dużym jak na ówczesne czasy przedsiębiorstwem, zatrudniajacym około 40 osób.

Jednym z ważnych asortymentów stały się wyroby perfumeryjne. Na przełomie lat 30. i 40. Fabryka była jednym z największych producentów kosmetyków w Polsce. Po ustaleniu działań wojennych w 1945 roku kontynuowano produkcję, a fabryka została upańtwowiona.
Nazwa Ewa pojawiła się po raz pierwszy w roku 1951, zaś Pollena Ewa w 1971.

W 1976 roku nastąpiły poważne zmiany asortymentowe. Zrezygnowano z produkcji mydła na rzecz:
  • emalii i środków do pielęgnacji paznokci
  • szamponów do włosów
  • emulsji i kremów kosmetycznych.
W latach 90. wprowadzono na rynek Serie: LEN, BURSZTYN, KANION i ZIOŁA POLSKIE, które zostały znakomicie przyjęte przez konsumentów w kraju i zagranicą, stając się wizytówką Firmy.

Wysoka jakość i skuteczność produkowanych wyrobów stała się priorytetowym celem firmy. Przedsiębiorstwo szczyci się otrzymanym w lipcu 1996 roku certyfikatem ISO 9001, świadczącym o spełnieniu wymagań jakościowych zgodnych z normą międzynarodową. Oryginalne receptury kosmetyków chronione patentami między innymi: LEN i BURSZTYN powstają we własnym laboratorium badawczym.

Po kilku latach intensywnych przemian struktury własnościowej, 4 listopada 1999 roku odbyło się pierwsze notowanie akcji Spółki na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W czerwcu 2003 roku miało miejsce kolejne ważne wydarzenie w historii Firmy. Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych zakupiły 46% pakiet akcji, stając się strategicznym udziałowcem Spółki.

POLLENA-EWA
spełnia życzenia i marzenia kolejnego pokolenia Polaków sumiennie dotrzymując zobowiązań wobec swoich Klientów.

Certyfikat ISO

Polityka Jakości